Nabízené VR zážitky

Zenblade

Zenblade

05.12.2016

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Super
Zážitek Super

Zenblade

              Klonu smartphonové populární hry Fruit Ninja neunikla ani virtuální realita. Předveďte se, jak moc jste androidí verzi hráli a jaké skóre jste schopni ve VR udělat. Třeba se zapíšete na první místa našich tabulí.

              Japonsko, 18. Století. Mistr vstane v šest ráno a už na něj čeká deset panen, které mu pomohou s tréninkem a zároveň přípravou snídaně pro celou vesnici. Hbitě tasí samurajský meč zhruba padesát milisekund poté, co se panny rozhodnou házet jeho směrem ovoce. Čepel nezůstává suchá a na podlahu papírového domečku nedopadne jediný kus ovoce vcelku. Po patnácti minutách je mistr rozcvičený a celá vesnice má co jíst.

              O tom byl, je a navždy bude Fruit ninja. Pařba, u které jsme my, děti osmdesátých let a mladší, strávili hodiny při dlouhém cestování MHD hned vedle jejích kolegů Bejewelled a Zumy. Nyní si můžete, krom telefonů a xboxů vyzkoušet tuto nápaditou hru i v naší Virtuální herně.

              Hra je opravdu krásně zpracovaná. Ovoce nádherně texturované, téměř nevidíte stopy po hranách, vše je nádherně vyhlazeno antialiasingem. Pastva pro oči. Nacházíte se v klasickém japonském příbytku a za Vámi se jímá stojan se dvěma katanami. Po jejich vyjmutí si snadno můžete změnit tvar čepele a barvu a tvar rukojeti.

              První, co musíte udělat, je zvolit si styl, jakým chcete hrát. Buď si dáte pohodičku v podobě Zenu, nebo půjdete cestou výzvy – Challenge a zkusíte se zvěčnit na naší tabuli největších shaolinů.

Po rozseknutí Challenge melounu si vyberete jeden ze tří režimů. Režim Typhoon představuje ovocnou bouři. Vašim úkolem je v časovém limitu nasekat největší skóre. V režimu survival zase musíte dávat pozor na bomby a přitom nesmíte dopustit, aby na zem dopadl jediný kus ovoce v celku. Posledním režimem je time trial, který má stejný účel jako Typhoon – co nejvíce bodů v časovém limitu, s tím rozdílem, že v tomto režimu ovoce létá v menších dávkách.

              Zen režim proti Challenge má režimy pouze dva. Jedním z nich je Puzzle, ve kterém musíte na jedno seknutí rozseknout všechny kusy ovoce letící vzduchem. Od čtyřicátého levelu to chce skutečně zručnost, není to žádná sranda. Režim Freeplay je potom jediným,  ve kterém můžete používat dva meče. Není tam žádný účel, prostě volná hra, krájíte ovoce a na ničem jiném nezáleží. Na tomto režimu je krom dvou mečů zajímavé ještě menu, ve kterém si zvolíte, v jaké intenzitě a velikosti má ovoce létat. Dále můžete nastavit intenzitu, s jakou létají bomby. Naladíte si tak herní styl podle svého a pak už jen krájíte, krájíte a krájíte.

              Hra  je opravdu hezky zpracovaná. Graficky jí není co vytknout, ani v nejmenším. Z mého pohledu je problémem spíš herní náplň. Virtuální realita totiž nabízí obrovské množství zajímavějších titulů. Neříkám tedy, že za pokus to nestojí, ale pravděpodobně u této hry na samuraje příliš dlouho nevydržíte.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář