Nabízené VR zážitky

VR zGame

VR zGame

05.12.2016

Grafika Super
Hratelnost Ujde
Zážitek Ujde

VR zGame

              Hra Vás přivítá v uzavřené mapě hřbitova, uprostřed kterého je kostel. Po mapě se můžete volně pohybovat a jdou po Vás krvelačné červenooké z kůže stažené zombie. To zní dobře, ne?

              Ono to sice dobře zní a je to poměrně zdařilá hra, její velikým nedostatkem jsou ale vývojáři. Hru jsme pořídili v červnu v režimu Early access. Líbila se nám, měla slušnou kostru, pohyb po mapě byl zajímavě vyřešen, více druhů zbraní, které se daly používat taky nechybělo. Bohužel vývojáři, zdá se, na svou hru kašlou a za pět měsíců, tedy do listopadu, nezvládli jediný update. Pouze demo, které ještě navíc není z plné verze přístupné (zombie střelnice). Pro fanoušky zombie survival stříleček však můžeme aspoň na krátkou chvíli díky zajímavým prvkům vyzkoušet.

              Pohyb je řešen podobně, jak v ostatních hrách a pokud už máte něco odehráno, napadne Vás, že se teleportujete po mapě stejně, jako ve většině ostatních titulů. Chyba lávky. Stejně si vybíráte pouze místo, kde skončíte. Po jeho zvolení tam však Vaše postava musí pěšky dojít. Buď jde pomalu, nebo rychle. Rychlost chůze ovládáte levým grip buttonem a místo vybíráte levým menu buttonem. Máte však omezenou staminu, je tedy třeba s ní nakládat rozumně.

              Předností této early access hry jsou mechaniky zbraní. Automatickou pistoli je třeba po výměně zásobníku občas natáhnout, jinak nestřílíte. Interagujete se zbraní tak levou rukou. Krom toho musíte levou rukou měnit zásobníky, případně vkládat náboje do brokovnice.  Na mapě můžete také narazit na granáty, ze kterých, abyste je mohli hodit do houfu zombie, musíte nejprve vytáhnout závlačku.

Volnost pohybu, řešení chůze po mapě a nutnost zacházet se zbraněmi oběma rukama. Tyto funkce nás nemusely dlouho k pořízení do herny přemlouvat. Co jsme před pěti měsíci však netušili, že vývojáři titul pohřbí dříve, než zombie, které po Vás jdou, nečekáme tedy, že by se z této hry někdy stala plná hra s minimálním množstvím bugů (i když s příchodem dema po téměř půl roce svitla naděje, že projekt nemusí být zcela pohřben).

Jak jsem zmínil, hra trpí určitými bugy. Během chůze se občas o něco zaseknete, zombie jsou průchozí, nezaseknete se o ně a v momentě, kdy Vám dojde zdraví, nejdete k zemi, ale objeví se suchý nápis „you died“ s počtem zombie uspaných k věčnému odpočinku.  Zombie však stále útočí a vy stále stojíte a ještě zhruba pět vteřin je můžete krmit olovem.

V dnešní době už hra měla být z většiny dokončená a měly se vychytávat maličkosti. Laxnost autorů se na tomto zajímavém titulu bohužel krutě podepsala, vyšlo totiž mnoho jiných, lepších. I přesto ale stojí za to díky zajímavým možnostem titul aspoň na pár minut vyzkoušet.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář