Nabízené VR zážitky

VR Multigames

VR Multigames

05.12.2016

Grafika Super
Hratelnost Super
Zážitek Ujde

VR Multigames

              Nezávislé vývojářské studio vydalo zdarma k dispozici soubor miniher, které si můžete v naší herně také vyzkoušet. Grafika a provedení sice napovídá, že hru dělají ve volných chvílích a nejsou za ní placeni, ale pokud máte rádi arkádové hry, u této rozhodně chvilku vydržíte.

              K datu psaní této recenze jsou hratelné tři minihry. Dle komentářů vývojářů na steamu a menu hry v podobě galerie je však jisté, že se časem dočkáme mnohem většího množství těchto miniher. Po galerii se pohybujete teleportem, který je netradičně mapovaný na Grab buttony (tlačítka po stranách rukojeti ovladače). Hru spustíte teleportací do jednoho z obrazů. V každé máte k dispozici osm životů a cílem je nahrát co nejvyšší skóre a umístit se alespoň v první tisícovce. Už jen to je oříšek a svědčí to o popularitě této aplikace.

              První hrou, kterou si můžete vyzkoušet je likvidace létajících dronů. Zde se evidentně autoři nechali inspirovat hvězdnými válkami. Prostředí, ve kterém se nacházíte, vypadá jako povrch hvězdy smrti a drony jsou hodně podobné kluzákům z hvězdných válek. Před vámi leží světelný meč a pistole a je jen na vás, jakou zbraň kterou rukou uchopíte. Následuje pak samotná hra. Zpočátku je poměrně jednoduchá. Pistolí drony sestřelujete a světelný meč, pokud se k vám nepřiblíží, používáte čistě jako štít. Vytknul bych hře horší fyziku odrážených střel. Bylo by fajn mít možnost sestřelovat drony odražením laserových střel podobně jako v titulu Raw Data. Stejně tak zvukový doprovod není nic moc. Celou dobu slyšíte jakýsi šum a výstřely své zbraně, ale střelbu dronů až z bezprostřední blízkosti a interakci laserů s mečem neslyšíte vůbec. 

              Druhá hra vás zavede na jednoduše zpracované fotbalové hřiště. Vašim úkolem je vychytat všechny míče, aby nespadly do brány. Překvapivé je, že místo svých rukou k tomu využíváte umělé ruce na dlouhých tyčích připomínající ruce z dětských her. Před vámi se nachází tři děla vystřelující fotbalové míče. Vteřinu či dvě před výstřelem je dělo vždy označeno laserovou koulí , můžete se na něj tedy jakž takž připravit. Se zvyšující se dobou hry se zvedá obtížnost a chvilku bude trvat, než se se svýma novýma rukama sžijete, hra je nicméně poměrně zábavná.

              Třetí, nejhezčí, nejpropracovanější a zároveň nejzabugovanější hrou je střílení z luku. V této jediné hře se můžete pohybovat po mapě a to je právě kámen úrazu. Je zpracovaná v enginu Unity a budí tak klasický unrealovský dojem. V této hře na Vás ze všech stran nabíhají červení roboti, kteří se Vás snaží zničit. Prvními jednotkami jsou roboti se světelným mečem, jejichž likvidace není žádný velký problém. Jak hra časem přitvrzuje, roboti dostanou k ruce štít a když přežijete i tyto, ti další s laserovými pistolemi vás šetřit rozhodně nebudou. Nabíhající nepřátelé na sebe vždy upozorní kroky, které slyšíte. Je hodně důležité se ve hře pohybovat, dáte tím robotům tak menší šanci. A to je ten zásadní, ale na druhou stranu poměrně zábavný bug. Pokud se vyloženě neteleportujete na zem, ale do zdi, podaří se vám dostat mimo mapu. Spousta lidí by hru restartovala, ale pro mě to byla skrytá výzva. Pohyboval jsem se po venkovních částech mapy a snažil se najít cestu zpět. Dostal jsem se až na střechu, odkud jsem mohl roboty sestřelovat bez náznaku nebezpečí. To byla ale fakt nuda, teleportoval jsem se tedy zpět do akce.

              Závěrem si to tedy shrňme. Vývojáři dělají hru ve volných chvílích, je tedy zdarma a to je její zásadní nedostatek. Být placená, mohla vypadat mnohem lépe. Hru trápí menší bugy, jako je absence zvukových efektů. Větší bugem je teleportace mimo mapu. Škoda je také absence jakékoli hudby, která by hře navozovala větší atmosféru. Má slova o tom, že na hře vývojáři neustále pracují, potvrzuje skutečnost, že pouhé tři hodiny po sepsání této recenze se objevila hra čtvrtá. Při vaší návštěvě tak tento titul nabídne nejspíš ještě více zábavy a méně chyb.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář