Nabízené VR zážitky

Vanishing Realms

Vanishing Realms

05.12.2016

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Super
Zážitek Maximální nářez!

Vanishing Realms

              Tento titul si zamilují nejen milovníci středověkých RPG a to díky tomu, že jeho herní mechaniky byly ušity přímo na míru HTC Vive. Funguje parádně a navozuje skvělé dojmy.

              Ve středověkém fantasy RPG Vanishing Realms se snažíte vyčistit hrad od dávno mrtvého krále a jeho poskoků. Začínáte bez jakýchkoli zbraní, veškerou výbavu nacházíte v průběhu hry. Nejprve proběhne krátký minutový tutorial, který Vás naučí hru ovládat. Zejména užitečné informace jsou o zacházení s důmyslně navrženým inventářem, který se Vám zobrazí při pohledu na zem, o sbírání předmětů a o pohybování se v prostoru pomocí teleportace, jak bývá u Vive her zvykem. Jakmile jste vycvičeni, vejdete do teleportu a dobrodružství může začít.

              Grafika této hry není fotorealistická, ale kreslená. Svým způsobem prostředí i nepřátelé připomíná grafikou World of Warcraft. V dnešní době jsme, pravda, zvyklí na něco trochu jiného, ale je nutné říct, že nepůsobí zastarale, je líbivá a svým pohádkovým vzhledem zapadá do celkového konceptu hry. 

              To, co dělá tuto hru ještě příjemnější, je interaktivní okolí. Během procházení si vezmete louč, která se Vám ihned zapálí. V prozkoumávaných místnostech se pak nachází svícny, které lze loučí zapalovat a tím tak celou místnost osvětlit. Během průchodu musíte řešit jednoduché úkoly, abyste si zpřístupnili další oblast (najdi klíč, vhoď čtyři ingredience do ohně, zatáhni za páku k vypuštění vody atp.). Hra je díky tomu svižná a netrpí patnáctiminutovými neřešitelnými záseky. Navíc zde ke každému zásadnějšímu úkolu najdete oltáře s knihami, které Vám poradí, co máte udělat.

              Důležitou částí hry je také loot. Je nutné sbírat zlaťáky a drahokamy, za které nakoupíte výbavu a dračí hůl, která Vám otevře dveře do další fáze hry. Tyto cennosti se skrývají v hrobkách, rozbitných bednách a vázách. Krom zjevných jsou ale artefakty i skryté, proto hru procházejte s nadměrnou pečlivostí.

              Jak již bylo zmíněno, zbraně nacházíte, respektive kupujete, v průběhu hry. Nejprve si pořídíte meč, chvíli poté i štít a později se poštěstí i luk. Samozřejmě nesmím zapomenout na dračí tyč, která krom otevření brány k bossovi umí vrhat Firebally (na což jsem paradoxně přišel náhodou až po bitce s bossem).

              Souboje s nepřáteli jsou z mého pohledu jedinou stinnou stránkou hry. Umělá inteligence není příliš povedená, častokrát se, zejména zpočátku, stane, že kostlivci stojí a čekají, až k nim příjdete místo toho, aby začali útočit, a vy jste měli krom přehození věcí v rukou na starosti i zběsilý úprk za přežitím.

Dokonce i zápas s bossem byl faux-pas. Stačil mi luk a šípy, postupně jsem všechny nepřátele vystřílel z dálky a pak dodělal samotného bosse stejným způsobem. Kontakt s nepřáteli vůbec neproběhl. Jediné, co mě uklidňuje, je skutečnost, že hra je stále v early-accessu a vývojáři jí často updatují. Je tak možné, že tyto neduhy budou v době Vašeho hraní odstraněny.

              Zabitím bosse a vyčištěním hradu však hra ještě nekončí. Teleportem se dostanete na místo, kde vás čeká 9 časových výzev. Pokud je všechny splníte a nepřátele porazíte, získáte odměnu. Tuto část oceňuji, jelikož souboj s časem a tupými nepřáteli paradoxně funguje mnohem lépe, než bitva s bossem.

              Vanishing Realms je rozhodně povedená VR hra, která trpí na slabší umělou inteligenci. Vývojáři ale usilovně makají na vylepšování hry. Nádherná grafika a nádech středověku, stejně tak ovládání a plnění jednoduchých hádanek Vás krásně vtáhne do děje tak, že budete chtít hru dohrát až do konce.  A to je skutečně možné včetně výzev zvládnout za necelé dvě hodinky. Takže vzhůru do herny, dobrodružství může začít.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář