Nabízené VR zážitky

Budget Cuts

Budget Cuts

09.04.2016

Grafika Super
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Maximální nářez!

Budget Cuts

              Pokud jste milovníci stealth akcí, Budget Cuts se Vám určitě zalíbí. Hra je sice ve vlažné grafice, za to s vychytanou fyzikou, nápady a skvělou hratelností.

              V ukázce této hry máte za úkol projít kancelářskou budovou do kanceláře šéfa a orazit dokument schvalovacím razítkem. Aby to nebylo tak snadné, celou budovu hlídají ozbrojení roboti, kteří střílí, jakmile Vás spatří. K jejich likvidaci naštěstí není třeba mnoho. Postačí obyčejný vrhací nůž nebo kuše s šipkami. Neptejte se mě, jak je to možné, rozhodně to ale ničemu nevadí a zpočátku máte radost, když se vrhacím nožem správně trefíte, natož abyste do jich do robota vyházeli pět.

              Začínáte v uličce mezi kancelářemi, kde Vás hra provede rychlým tutoriálem. Vysvětlí Vám, jak se uchopují objekty a k čemu jsou vlastně ty dva ovladače, které v rukou držíte. Každý ovladač si můžete modifikovat podle svého, odpadá tak nekonečné prohazování Vive ovladačů v závislosti na tom, zda jste levák nebo pravák. Adaptéry si na ovladače můžete nasazovat, jak se Vám zlíbí.

              Nástavce, které v této ukázce budete mít k dispozici, jsou pouze dva. Teleportační pistole a kuš. Pistole a s ní i celá teleportace je zajímavá svým provedením. Vystřelíte kouli, která se po svém doletu na místo mění v bezdrátovou kameru a u Vaší ruky se vytvoří portál, skrz který můžete, dle svého natočení, vidět dění okolo této „kamery“. Pokud je na místě dopadu koule bezpečno, grip buttonem se tam můžete přemístit. Dále bych rád zmínil inventář, který se aktivuje pomocí menu tlačítka. Je jedno, na které z rukou ho vyvoláte, ale abyste předmět mohli uchopit, nesmíte mít v ruce, kterou jej chcete vzít, nasazen žádný adaptér.

              Vašim úkolem je tedy teleportace po kancelářích, hledání předmětů, tedy nožů, nábojů a klíčů, které odemykají skříňky s bezpečnostními prvky nebo výbavou. Okna, kterými se z jedné kanceláře pomocí teleportační pistole přemísťujete z místnosti do místnosti, jsou totiž občas chráněna lasery. Od nich vede kabel, který Vám přesně napoví, kde máte co vyřešit.

              Občas na Vás čekají děsivé momenty, kdy si Vás robot všimne, rozejde se za Vámi hbitým tempem a vy se snažíte zběsilým úprkem zmizet. Jakmile dostanete jednu ránu, je po Vás a znovu se objevíte na pomyslném checkpointu.

              Grafika není to, co bych na hře jednoznačně vypíchnul. Je poměrně obyčejná, graficky se rozhodně nejedná o blockbusterovou hru.  Jednoznačnou předností hry je ovšem atmosféra, grafika a hlavně skvěle zvládnutá fyzika předmětů. Z dema rozhodně neodejdete, dokud je nepokoříte. Dosažení cíle Vás žene dál a dál a sejmout všechny roboty, popřípadě proplížit se nad zaklopeným sníženým podhledem a najít cestu dál, to jsou prvky, díky kterým Vás hra chytí a do svého konce nepustí.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář