Nabízené VR zážitky

The Climb

The Climb

14.01.2017

Grafika
Hratelnost
Zážitek

The Climb

              Pokud si chcete vychutnat tu nejlepší grafiku, kterou virtuální realita momentálně nabízí, v kombinaci s poměrně slušnou hratelností a zábavou, okořeněnou špetkou adrenalinu, pak si rozhodně musíte v naší herně vyzkoušet tento famózní startovací titul headsetu Oculus Rift.

             

              Ve hře The Climb se můžete částečně vžít do role horolezce, jehož jediným smyslem života je utéct o vlásek smrti a dosáhnout vytouženého vrcholu hory. To vše absolutně bez jištění. Jedinou pojistku pro vás představují čas od času zaseknuté karabiny ve skále, které simulují jednotlivé checkpointy během vaší náročné cesty.

Po spuštění vás přivítá bílé menu, jehož volby jsou úhledně poskládány v trojúhelníkových tlačítkách. Můžete si zde měnit svou výbavu, kterou odemykáte průchodem jednotlivých úrovní. Rozhodně doporučujeme nevrhnout se do lezení po hlavě a věnovat pět minut krátkému tutorialu, který vám vysvětlí následující herní mechanismy.

              Celá hra se ovládá gamepadem a pohledem, v brzké budoucnosti nepochybně také  pohybovými ovladači. Na gamepadu využíváte hlavně triggery a buttony na zadních stranách, jimiž ovládáte své ruce. Triggerem se zachytíte skály, buttonem (což je tlačítko nad triggerem), ruku nakřídujete, abyste se o něco déle udrželi. Dalšími ovládacími prvky jsou tlačítka B a A. Tlačítkem B si zobrazujete možnou cestu, kterou máte lézt, když jste v koncích. Tlačítko A pak slouží ke skoku dále po skále. Tyto skoky však chtějí trochu cviku, skály se totiž musíte opětovně chytit, jinak vás pohltí hlubina.

              Grafika vypadá naprosto uvěřitelně. Jak by taky ne, když hru vyvinula společnost Crytek, tudíž jede na Cryenginu, srdci herní série Crysis. Po grafické stránce hře nemůžeme vytknout absolutně nic. Při pohledu pod sebe vidíte padesátimetrovou rokli a mozek vám okamžitě velí, že číhá nebezpečí a hlavně se nepouštět skály. Jediným limitem vzhledu je v tomto případě rozlišení displejů v helmě Oculus. Ale na prostředí, broučky, které se po skále sem tam prohání, se kouká opravdu velmi krásně. Vizuální zpracování je to, co dělá hlavní atmosféru této hry.

              Samotné herní mechanismy jsme částečně vysvětlili ve chvíli, kdy jsme si rozebírali ovládání. Vaším úkolem je tedy vylézt po skále k cíli. Jednotlivé ruce a jejich umístění ovládáte, pro Oculus typickým prvkem, pohledem. Kam se díváte, tam je navedena vaše ruka. V momentě, kdy je možnost chytit se skály, se ruka roztáhne. Během lezení můžete samozřejmě ruce i křížit, což se hodí obzvlášť ve složitějších pasážích. Zápěstí jsou opatřena náramky modro červené barvy sloužící jako indikátory zbylé energie. Když se držíte oběma rukama, energie se vám dobíjí. Jakmile se držíte pouze jednou a druhou se pokoušíte o přehmat dál, energie na držící se ruce ubývá. Ve chvíli, kdy je stav kritický, to dá horolezec najevo jak zvukovým doprovodem, tak i optickým. Začne se Vám rosit obličej a víte, že vás od smrti dělí maličký krůček. Rychle se opět skály chyťte. Během cesty k vrcholu potkáte sem tam nějaké easter eggy, jako například miniaturní ufounský létající talíř zaseknutý ve skále.

              The climb je skutečně věrným simulátorem lezení po skalách. Je velmi pěkně a uvěřitelně graficky zpracovaný. Jedná se o maximálně povedenou startovací hru headsetu Oculus Rift. Zážitek, který si u nás v herně nepochybně musíte vyzkoušet.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář