Nabízené VR zážitky

Rec Room

Rec Room

05.12.2016

Grafika Super
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Maximální nářez!

Rec Room

              Tento titul Vám ukáže, jak by mohly vypadat sociální sítě budoucnosti. Vstupte do světa, ve kterém se můžete jen tak poflakovat s kamarády, hrát s nimi různé hry nebo se poznávat s lidmi z celého světa. Je to fakt zábava!

             

              Rec Room, dalo by se říct, je jedním z prvních sociálních počinů v novodobém světě Virtuální reality. Spawnete se v místnosti, kde je Vám vysvětleno, že tlačítkem na palci se teleportuje a triggerem uchopíte předmět. Dále jste odkázání vejít do locker roomu.

              V momentě, kdy projdete dveřmi, spatříte něco neuvěřitelného. Halu s lidmi, kteří si s Vámi chtějí plácnout, mluví na Vás a vy jim odpovídáte. Jedná se o skutečné lidi s Vivy  z celého světa. Zpočátku se zcela jistě budete jen tak poflakovat a hrát si s věcmi, které se povalují v okolí. K dispozici je Vám například basketový míč, létající talíř, šipky nebo ping-pongový stůl. Sranda je taky pozorovat, co dělají lidi kolem Vás. Jeden druhému strká na hlavu odpadkový koš, další pak po sobě hází šipky a všichni na sebe mluví, smějí se, baví se. Hra proto působí opravdu živě.

              Teď už ale k věci. Ve hře máte krom hlavní místnosti k dispozici šest her, které si můžete zahrát (pokud budete mít štěstí a narazíte na někoho, kdo je hraje, nebo se dáte dohromady s někým, s kým je vyzkoušíte. Představíme si všechny a začneme od těch nejméně populárních.

              Nejprve se tedy podíváme na šarádu. Vytáhnete si kartičku, na které máte napsaný nějaký předmět. Pak uchopíte pistoli a v prostoru se snažíte předmět nakreslit. Ostatní hádají. Bohužel jsem trčel v místnosti asi pět minut a nikdo se nepřipojil.

              Druhou hrou je vybíjená, což by i mohla být sranda, ani zde jsem bohužel nesehnal dostatečný počet lidí, se kterými by hra stála za to. Míče na vybíjenou jsou poměrně těžké, je tedy složité kohokoli zasáhnout a chce to cvik. Ale jak říkám, není zřejmě dost populární.

              Pro milovníky tenisu je zde možnost zahrát si tenis pro dva hráče. Stojíte v obdélníkové krychli a pomocí tenisové rakety se snažíte pálkou obehrát soupeře. Celkem bezva, kdyby bylo s kým hrát. Možná někoho ukecáte v hale. Cyberpong je ale defakto totéž a díky grafice a dostupnějšímu multiplayeru je možná lepší volbou.

              Čtvrtou hrou je Golf s létajícím talířem. Dá se hrát i single player, takže si vystačíte sami. Místo míčku a golfové hole máte létající talíř, který musíte doházet až k jamce, kterou představuje košík s praporkem. Poměrně složitá a zábavná hra. Chvilku Vám bude trvat, než zmáknete aim, ale věřte mi, budete chtít zahrát všech deset jamek na co nejméně hodů.

              Dále si můžeme zahrát fotbal se štíty. Po klasickém fotbalovém hřišti se pohybujete stejně jako v celé hře teleportem, uprostřed se objeví obrovský míč, následuje rozehrávka a pak se modlíte, aby míč odražený štítem, který drží protihráč v ruce, neletěl přímo na bránu, jelikož je celkem kumšt ho předhonit. Hru jsem hrál ve třech lidech, jednou jsem byl sám versus dva, podruhé jsem byl v týmu dvou versus  1 muž, match byl tedy dost nevyvážený. Sranda by to mohla být, ale rozhodně ve více lidech.

              A konečně vítězný kousek, Paintball. Nemusíte se bát, že byste po paintballovém bludišti chodili sami. Tato hra, ač v jednoduché grafice, je opravdu něco. Sám jsem při prvním testu hrál dokola a dokola asi hodinu. Slyšíte ostatní hráče povídat a kolikrát mají opravdu vtipné hlášky „Oh I lost my shotguns…. My beautiful shotguns!“ znělo, když jsem sejmul chlapíka, co se vyžíval ve fragování ostatních ukrytý ve stodole. Ve hře můžete hrát dva módy. Buďto klasický team deathmatch, nebo capture the flag. Oba stojí za zkoušku a jsou nabité hráči. Ve hře využíváte samozřejmě všechny možné překážky jako úkryty. Krom klasické pistole můžete vzít sestřelenému nepříteli druhou, popřípadě po někom vrhnout nalezené granáty. Na obranu lze použít štít a nejen hardcore hráče rozhodně potěší paintballová brokovnice. Tohle je, přátelé, opravdu bomba. To si musíte vyzkoušet!

              Hra mi svým grafickým stylem připomíná vyhlazenější grafiku prvního Nintenda Wii. To ale vůbec nevadí, je báječně naprogramovaná, bez bugů a nabízí spoustu zábavy. Navíc Vaše postava s výhrami leveluje a vy jí díky tomu můžete bohatě upravovat ve své šatně.

 Přesně takhle se mají hry dělat. Po dvou hodinách strávených v tomto virtuálním světě vím, že budu jeho věrným návštěvníkem. Tento titul by měl zkusit každý milovník Virtuální Reality.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář