Nabízené VR zážitky

Project Cars

Project Cars

05.12.2016

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Maximální nářez!

Project Cars      

              S tímto realistickým simulátorem závodních aut si u nás virtuální realitu vychutnáte na plný plyn. Zasedněte do sedačky sportovního vozu, nasaďte Oculus Rift, uchopte řadící páku, volant a sešlápněte plynový pedál k podlaze.

             

              Project Cars je závodním fenoménem poslední doby vychvalovaným pro svou grafiku a realistiku fyziky jednotlivých automobilů, kterých je ve hře k dispozici úctyhodných 75. Můžete se svézt v čemkoli od motokár, přes sportovně upravená osobní auta až po super sporty. Jejich testování si můžete užít na desítkách okruhů po celém světě. Jedním z nich je i ten český v Brně.

              Kombinace volantu, pedálů, závodní sedačky a řadící páky vás absolutně pohltí. Jediné, co věrnost lehce podkopává, je skutečnost, že s vámi sedačka nedrnčí a při smyku se skutečně neotočíte kolem své osy. Proti tomu vám však dá volant pěkně zabrat. Díky soustavě force feedbackových motorů a skvěle naprogramované fyzice s vámi pěkně zacloumá, když jde vaše auto do smyku, ucítíte ale taky jemné niance mezi tím, když opustíte asfalt a vyjedete na travnatý povrch, hlínu nebo kamení. Ve volantu cítíte doslova každý výmol.

              Kamery přepínáte tlačítkem umístěném u řadící páky. Nejste tak omezeni jen na pohled zevnitř vozu, nicméně tento pohled je nejodolnější vůči zákeřné kinetóze. Mozek totiž vidí kolem sebe rám vozidla a získává tak dojem, že ve voze skutečně sedíte. Šance, že by se vám zvedal žaludek sice není nulová, ale zcela minimální.

              Díky virtuální helmě Oculus Rift se můžete, pokud to tedy stihnete, rozhlížet po okolí, či hlídat ve zpětných zrcátkách, zda vás nějaký soupeř nemá v plánu předjet. Stejně tak budíky na palubní desce, ač hůře čitelné, ukazují přesné otáčky a rychlost.

              Na začátku hry máte možnost volby ze tří obtížností. Nejjednodušší novice je pro absolutní nováčky, co neznají závodní simulátory a jsou spíš přes arkády. Na asfaltu se vám objeví pruh znázorňující ideální trasu průjezdu a dle svého zbarvení vám také napoví, kde dupnout na brzdy a kde to naopak pořádně rozhulit.          

              Arkádový režim se bohužel zapnout nedá, hra je skutečně věrnou simulací vozidel. Na něco takového, jako odrazy od překážek, které vás vrátí zpět na dráhu, nebo zrychlení nárazem do protivníka rovnou zapomeňte. Jakýkoli kontakt se soupeřem je fatální a vy ztratíte cenné vteřiny vracením se zpět na dráhu. 

              Pokud na vás závody ve skutečných žihadlech budou ale příliš těžké, nemusíte zoufat. Osedlejte motokáru, její ovládaní je podstatně lehčí, a ač si musíte dávat pozor na rychlost, vzhledem k obsahu motoru 125ccm skutečně není problém tuto kobylu na silnici udržet.

              Jediným nedostatkem je umělá inteligence soupeřů. Na té mohli autoři zapracovat víc. Nepropracovanost v tomto ohledu poznáte, když máte zapnutý navigační pruh. Všechny vozy se tvrdošíjně drží v určené ideální stopě a zřídkakdy uvidíte, jak se navzájem předjíždějí.  Chybí jim „lidský feeling“.

              I přes pár drobností však ochutnáte jedinečný zážitek. Na své si přijdou zejména fanoušci věrných automobilových simulací, kteří si podobnou výbavu bohužel nemohou dovolit. Ale od toho jsme tady přeci my. Tak se stavte a vychutnejte si oblíbené závody s tím nejlepším možným vybavením.


             

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář