Nabízené VR zážitky

Holodance

Holodance

05.12.2016

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Maximální nářez!

Holodance

              Druhá hudební hra pro Vive nabízí melodickýzážitek v překrásném prostředí. Stylem hry připomíná populární Audioshield, přesto je hra trochu o něčem jiném.

              Je zvláštní, že s úspěchy, jaké slaví Audioshield, není mnohem více hudebních her s podobnými mechanikami.   Holodance se však o konkurenci snaží a ač vypadá jako hra pro menší děti, nesmíte se nechat zmást prvním dojmem.            Tento titul, ač je zmiňovanému Audioshieldu velmi podobný, má pár zásadních odlišností, které si teď trochu podrobněji rozebereme.

Tou nejzásadnější je skutečnost, že si v této hře nezahrajete klasické písničky světoznámých autorů. Na jednu stranu je to škoda, na tu druhou to však vývojářům otevřelo dveře, jak hudbu do hry perfektně synchronizovat. A v tom je ten druhý, z mého pohledu dost zásadní rozdíl. Každá úspěšná interakce Vám zní v uších a přitom rozvibruje pohybový ovladač. Svým způsobem  přesně simulujete jeden z nástrojů, které jsou v hudbě slyšet. A to bohužel Audioshield nenabízí.

Dalším rozdílem je samotný styl hry. Zjevíte se v jednom z levelů, z nichž je každý situován do jiného prostředí, jehož grafika je úžasná.  Před Vámi se vznáší drak charakteristický danému prostředí a poté, co si s vámi zlehka pokecá, na Vás začne plivat firebally. Před Vámi je zelená mřížka ve tvaru štítu, ke které se tyto koule přibližují, a když se dostanou do bezprostřední blízkosti, udeříte je jedním z válců, které máte v rukou. Nezáleží na tom, která ruka je levá a která je pravá. Koule nejsou speciálně zbarveny, můžete tak používat ruce dle libosti. V některých levelech pak zapojujete i samotnou hlavu.

Hra je stále ve fázi vývoje, v současné chvíli je tedy přístupný pouze omezený počet úrovní, nicméně vývojáři usilovně pracují na zpřístupnění zbylých. Dvě hratelné úrovně jsou ve vzduchu, ta třetí je pak pod vodní hladinou. Ta je obzvlášť vydařená. Vodní drak vypadá famózně, kolem plavou ryby a mořské dno je udělané opravdu kouzelně.  V budoucnu se můžeme těšit například na  postapokalyptický svět s roboty, poušť a mnohé další. Dohromady bude ve finální verzi přístupno 12 úrovní, na to si však budeme muset ještě chvíli počkat.

I samotné herní menu je promyšlené. V uších zní krásná hudba a všude kolem Vás lítají hudební kuličky, které si přitáhnete ovladačem a můžete s nimi různě točit nebo je házet. Při dotyku udělají zvukový efekt. I takové titěrné detaily dokážou člověka okouzlit a rozhodně zvyšují dojem a hodnotu hry. V options pak máte různá grafická a herní nastavení a možnost spustit party mode.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář