Nabízené VR zážitky

Grand Canyon VR Experience

Grand Canyon VR Experience

05.12.2016

Grafika Ujde
Hratelnost Odpad
Zážitek Ujde

Pokud k nám do herny dorazíte i s hůře vidící babičkou, seberte jí brýle (antialiasing), posaďte ji na kajak a hlavně ať na nic nesahá a kochá se pestrou rozmazanou krajinou.

              Senioři jsou asi tak jediní, kteří tuto interaktivní totální nudu ocení. Možná bych tu recenzi napsal trochu jinak, kdyby se mi na kajaku povedla místo neutrálu zařadit rychlost, ale místo zábavy a objevování prostředí jinak krásného Grand Canyonu  přišla jen nuda a frustrace.

              Prostě a jednoduše, jste Americký pupkáč, který si udělal týden volna a zajel si na dovolenou do tohoto malebného prostředí. Za vámi je rybářská židle a vedle Vás pohozený batoh, do kterého se za žádnou cenu nedostanete a vedle něj leží baterka, která je Vám za téměř pravého poledne platná asi jako mrtvému zimník.  Na nedaleké vrbě je připíchnutý dopis od vývojářů, že si uvědomují, že to není tak dokonalé, hlavně hlaste chyby a do konce roku snad příjdou s plnou verzí, kterou si proti této snad užijete (celá tahle hra je jeden velký bug a ne, neužijete si jí ani za dva roky).

Hra se zřejmě odehrává v daleké budoucnosti, jelikož v každé ruce držíte zařízení, díky němuž se můžete teleportovat, případně klonovat předměty (rozumějte pádlo a velice užitečnou baterku). Teleportovat se však můžete na předem určena neoznačená místa.  Frustrace tak začíná už v prvním momentě, kdy zařízením máváte kolem sebe a čekáte, až se Vám v obraze objeví spásný nápis Teleport. Po teleportaci sebe sama na improvizované molo si můžete naklonovat pádlo a buď se teleportujete na surfové prkno, které je možné ovládat, nebo na kajak.

              Kajakem projíždíte celý kaňon a můžete se kochat okolím, pokud tedy neusnete. Před Vámi je vyobrazen ukazatel rychlosti, nalevo zobrazena želva, napravo zajíc a nad ním svítí nápis LOW. Pokud zmáčknete jakékoliv tlačítko na jakémkoliv ze zázračných zařízení pětadvacátého století, objevíte se zpátky na mělčině. What? Nemůžu změnit rychlost plavby? Asi to jde, ale řekl bych, že nevím jak a ani mě to nezajímá…

              Druhým skvělým počinem je surfové prkno. Když si do každé ruky naklonujete pádlo a začnete pádlovat, možná někam doplujete. Zatáčky vyberete jen s těžkými problémy. Musíte pádlovat oběma pádly na jedné straně a hlavu mít natočenou po směru, kterým se chcete otočit. Než někam doplujete, je půl hodinka Vašeho herního času pryč a vy zjistíte, že jste dopluli k vodopádu, který minutu funguje a dvacet vteřin z něj nic neteče. What?

              No a nakonec bych shrnul grafiku a celkové pocity. Když stojíte na místě, celkem to jde. Když se ale začne svět kolem Vás hýbat, rázem máte pocit, že jsme Vám vyměnili výkonné PC za PS2, abychom ušetřili, grafika je rozkostičkovaná až hanba. O vyhlazování hran zřejmě tvůrci neslyšeli. Jediné, co tak vypadá hezky, jsou textury na skalách s rozkostičkovanými hranami.

              Abych ale hru pouze nekritizoval, je zde i pár hezkých momentů. Tím mám na mysli skutečně pouhé dvě věci.  Pohled do Slunce je vskutku impozantní, příjemně Vás poměrně realisticky oslní.  Poté, co plujete kolem hejna much se může stát, že se kolem Vás, co by mastného týden nemytého vyžraného amíka začne jedna z nich motat. Vy se tak koukáte kolem sebe, kde ta mrcha zrovna lítá. Ano, to je na této hře nejzábavnější moment. Pokud máte sklony k masochismu a vyžíváte se v depresi, tohle je ten pravý zážitek pro Vás.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář