Nabízené VR zážitky

Bullet Sorrow VR

Bullet Sorrow VR

08.04.2016

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Maximální nářez!

Bullet Sorrow VR

              Není den, kdy bychom na steamu nenarazili na nové arkádové střílečky. Bullet sorrow je jednou z nich. Přichází se starými osvědčenými způsoby, ale také inovacemi. A vypadá opravdu nádherně. Tohle si chcete zahrát.

              Píše se rok 2030. Tajemná zbrojní korporace S Corp dělá neuvěřitelné pokroky v oblasti lidských augmentací a zbraní. Jen vybraní jedinci však ví, do jaké míry vyspělá technologie se za titanovými dveřmi této záhadné společnosti skrývá. Beru na sebe roli vojáka, který se probudí v jedné z letecké základen S Corpu se ztrátou paměti. Nevím, jak jsem se sem dostal, ale oplývám schopností ovládat čas. V hlavě mi zní hlas spojence jménem Nova, který mě přes vlny nepřátel postupně provádí. Mým úkolem je proniknout do velitelství S Corpu, zjistit, kým opravdu jsem a odhalit temné tajemství zlověstné korporace.  

              Screenshoty vypadaly výborně a osobně jsem milovníkem stříleček v HTC Vive, chtěl jsem si tedy tuto hru zapařit co nejryhleji a nervózně jsem přešlapoval, zatím co stahování dema odpočítávalo poslední desítku vteřin.

              Konečně jsem se dočkal. Po zapnutí mě přivítalo jednoduché menu, kde si vybírám jazyk. Na výběr mám čínštinu a angličtinu. Pousměji se nad možností nastavit grafiku – normální nebo dobrá. Ale co by se s tím člověk složitě nastavoval, že.

              Po zapnutí beru do rukou pistoli. K pohybu tradičně používám teleport, změnou je ale futuristicky, řekl bych Crysisovsky udělaný movement grid, který mi pod nohama znázorňuje možnost a rozsah teleportu. V momentě, kdy zbraň seberu, mám jí v obou rukou a už na mě běží nepřátelští vojáci. Poprvé se v historii Vive opravdu účinně krčím za bednu, aby mě vojáci nemohli sestřelit. Jakmile slyším, že dostříleli zásobník, zvedám se a zběsile jim střílím do obličeje. Adrenalin stoupá.

              Mapou se pohybuji vždy po odražení menších vln nepřátel střelbou do objevujícího se oranžového kruhu. Čas od času mám na obnovu zdraví k dispozici levitující lékárničku a nacházím nové zbraně. Tou první je Uzi. Tradičně jsem po jejím nabrání opatřen dvěma uzinami se smrtící kadencí. Musím si však dávat pozor a dobře se krýt, nepřátel je mnoho a nabíhají i zezadu. Začínají mě z dlouhého dřepění bolet stehna a opírajíc se o virtuální překážku zaujímám postoj příslušníka Spec Ops.

              Po nabrání brokovnice mě hra upozorňuje na nově aktivovanou funkci Bullet time známou z profláklého Matrixu. Během nabíhání nepřátel jej aktivuji a snažím se postřílet čtyři zpomalené vojáky. Jeden z nich to však přežije a vystřelí po mě. Kulkám ladně uhýbám, kdežto v tom se bullet time deaktivuje. Oranžově průhledné zbarvení rukavice na pravé ruce mi napovídá, že se pomalu dobíjí. Stejně funguje levá ruka jako ukazatel zbývající staminy. Po rychlé rekapitulaci stavu dobíjím brokovnici a zabíjím posledního vojáka. Jelikož mám opravdu minimum zdraví, léčím se za pomoci nedaleké lékárničky.

              Další část dema, to je čistá řežba, schován ve dřepu, bolest stehen a třísel ignoruji. Šetřím zdraví a munici, zpoza bedny vykouknu jen v nejnutnějších případech. Vojáků je všude přehršle, a tak používám bullet time s rozvahou. U zdárného konce mě však překvapí robotická female ninja s katanou se schopností rychlého přemístění, zabíjí mne a na místě končím. Celá anabáze mi trvá deset minut a já se nemůžu dočkat, až jí v další hře pošlu do křemíkového nebe.

              Právě jste si přečetli popis mého prvního setkání s touto famózní arkádovou střílečkou. Úžasná grafika a atmosféra, opravdu jsem se vžil do role vojáka, který si jde vyřídit účty s ostatními za pomoci speciálních augmentovaných schopností. Tak už jste se rozhodli, co si u nás v herně vyzkoušíte?


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář