Nabízené VR zážitky

Blue Effect VR

Blue Effect VR

10.04.2016

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Maximální nářez!

Blue Effect VR

              Ani čeští vývojáři z DIVR Labs neusli na vařínech a snaží se o průlom v herním světě virtuální reality. A nutno říct, že se jim daří velmi slušně. Blue effect je sci-fi střílečka, která slibně podbarvuje atmosféru akce a strachu zároveň.

              Čeští vývojáři vyvinuli v enginu Unity skvělou zábavnou a děsivou střílečku. Těmito třemi přídavnými jmény by se dala shrnout horrorová sci-fi akce Blue Effect VR, která,  oproti ostatním, přichází s unikátním nápadem.

              Dějem se příliš nezabývejte. Tato arkádová akce vlastně ani žádný děj nemá. Úvodní místnost, ve které se nacházíte, připomíná opuštěný sklad, do kterého nabíhají bionicko-robotická monstra za jediným účelem - Kill all humans, vyhladit zbytky přeživších na planetě zemi.

              Jste vybaveni střelnou zbraní a jakýmsi generátorem světelných koulí, které nejen že po vyhození místnost osvětlí, ale po jejich rozstřelení jí příjemně ozáří.  Není to samozřejmě jak za denního světla, v tu ránu je tak v jinak tmavém levelu světla dost na tolik, abyste viděli aspoň něco. Druhým jejich účelem je samozřejmě likvidace nepřátel.

              Těch jsou ve hře tři typy. Létající potvory připomínající dnes moderní vrtulové drony, železní pavouci  střední velikosti a konečně nejobávanější, obrovský pavouk, který zrychlí, když je ve Vaší blízkosti a míří Vašim směrem. Pokud si ho nevšimnete, jistá smrt. V prvních vlnách je hra poměrně jednoduchá, později začíná být ale složité zvládat zabíjet veškeré nepřátele, či je vůbec spatřit.

              Naštěstí máte ale tajnou zbraň. Po Vaší levici leží bedna se čtyřmi ampulemi čehosi modrého připomínajícího led svítilnu, která v momentě rozstřelení vyvolá blue effect – celou místnost dočasně zbarví do modra a, co je nejdůležitější, zvýrazní Vaše nepřátele. Tak si tu chvilku, kdy se necítíte jako v hororu Alfréda Hitchcocka, pořádně užijte, jelikož příliš dlouho nepotrvá.

              Co se týká AI a stylu hry vůbec, nikdy nevíte, v jaké vlně na vás jací protivníci příjdou. Klidně se může stát, že již ve druhé nebo třetí vlně vás napadne zákeřný veliký pavouk a hra záhy skončí.  Zákeřní nepřátelé se taky snaží směr vašich střel předvídat, a tak uhýbají a různě se schovávají.

              Atmosféru dokonale podbarvuje temná, děs vyvolávající hudba, která dokonale podbarvuje chmurné prostředí a perfektně vystihuje boj o holý život. Zdá se, že mění svou intenzitu vzhledem ke konkrétní situaci, což přidává celkovému dojmu ze hry.

              Hra je zatím v rané alfa verzi k dispozici předběžného přístupu a nedávný update napovídá, že zlatým českým ručičkám nejde o pouhý finanční zisk. Komunikují s lidmi na fórech a na základě jejich návrhů hru zpestřují. Důkazem toho je nový level, kdy se objevíte v samotné líhni těchto nepřátel a nemáte nic víc, než dva generátory světelných koulí. Pomocí těch musíte nepřátele zabíjet a nejlépe sejmout i kokony, ze kterých se líhnou život znepříjemňující pavouci.

              Už jenom proto, že Blue Effect je dílo českých vývojářů a co Čech, to patriot, byste rozhodně neměli tuto hru minout. Krom toho, že se jedná o dílo z našich luhů a hájů přichází s novým nápadem, je děsivé a přitom zábavně akční.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář