Nabízené VR zážitky

Broomball VR

Broomball VR

05.12.2016

Grafika Odpad
Hratelnost Ujde
Zážitek Odpad

Broomball VR

              Chtěli jste se někdy vžít do kůže Harryho Pottera a zahrát si v Bradavicích populární Famrbál? Že ano? S námi si jej můžete vyzkoušet.

              Nebuďte ale plní očekávání. Broomball VR je sice aplikace vyvinutá v enginu Unity, ale fakt, že je zdarma, rozhodně o něčem vypovídá. A bohužel  tato skutečnost, nenaplní taková očekávání, jaké by free hra naplnit mohla. A je to škoda.

              Nenarážím zde pouze na grafiku, která je na dnešní poměry opravdu otřesná. Celá  je poskládána z polygonů, za které by se mohl stydět i starý dobrý Wolfenstein. Nacházíte se v údolí složeném z polygonů. Na každé straně tohoto údolí ohraničeném hradbou z polygonových hor jsou tři stožáry z populárního Harryho Pottera, kterými lze prohazovat míč.

              Nejprve se naučíte létat. V pravé ruce držíte koště a Vašim úkolem je navigovat jej skrz v prostoru umístěné obruče. Pohyb aktivujete pravým triggerem. V momentě, kdy ale trigger pustíte, zůstanete stát na místě ve vzduchu. Očekáváný pád se nekoná. Fyzika jednoduše pod bodem mrazu.

              V druhé části tutoriálu se naučíte prohazovat míče obručemi. Jakmile doletíte k nějaké obruči a vyvoláte levým ovladačem míč, který musíte obručí prohodit, začnete zcela nelogicky, zřejmě pod váhou míče, na koštěti klesat. Zvláštní. Proházet všechny míče obručemi však není žádný problém.

              Vašim posledním úkolem bude zabít pět skeletonů, kostlivců, kteří kolem Vás též létají na koštěti. Střílíte do nich pomocí touchpadu na palci. Munice máte neomezeně, můžete do nich vysypat tolik střel, kolik se Vám zachce. Ne nadarmo jsem si vzpomněl na stařičkého Dooma či Duka 3D, jejichž 2D postavy, tvářící se jako 3D, byly alespoň propracované. V této hře potkáte absolutně nepropracované 2D modely kostlivců, kteří, v případě, že na koštěti zatočí, akorát změní texturu z přímých na šikmé postavičky. Zlom však nastává v momentě, kdy se vám je náhodou podaří sestřelit. V tom momentě začnou rotovat a stávají se skutečnými 3D modely v prostoru.

              Poté, co jste na hru dokonale připraveni a doufáte v akci a soutěžení s ostatními oponenty z bradavic, přijde jen a pouze zklamání. Celá hra je totiž o tomto rotujícím tutoriálu. Zapnete tedy hru a místo největší výzvy Bradavic vás opět čeká prolétávání checkpointy, prohazování branek tunu vážícím míčem a střílení trapných kostlivců nedosahujících ani kvality starých rádoby 3D stříleček.

              Prolétnout se na koštěti a vyzkoušet feeling pohádkového fotbalu z Bradavic je tak snad jediný zážitek, který může hra nabídnout. Příliš od ní ale nečekejte a po sotva pěti minutách budete klečet na kolenou a žadonit, ať Vám obsluha místo této VR hrůzy zapne jinou hru.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář