Nabízené VR zážitky

The Lab

The Lab

15.01.2017

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Maximální nářez!

The Lab

            Lab je základní balík miniher a zážitkových her přímo od společnosti Valve. Kromě přístupu do nich se uprostřed laboratoře nachází stůl s ovladačem na drona, se kterým si můžete zalétat a zastřílet, mašinka s héliem na nafukování balónků, divná koule, která hraje jednoduchou hudbu a luk, kterým můžete sestřelovat panáčky, kteří běhají na pozadí laboratoře. Kolem pobíhá taky roztomile otravný robopes, kterého můžete pomazlit, eventuálně mu můžete házet věci na aport. 

           

            V laboratoři se dále nachází devět míst představujících minihry, u kterých levitují koule o velikosti klasického míče. Po jejich uchopení a vložení do hlavy se teleportujete do minihry.

Pohlednice

            Jedná se o zážitkovou hru, díky které se přesunete na různé lokace. Nejzajímavější z nich je Vester Peaks, díky které se dostanete na obrovskou fotorealistickou skálu, po které se můžete teleportovat třeba na její okraj. Při pohledu do zhruba padesát metrů hluboké prolákliny člověka jímá závrať a opravdu se nechce k okraji přiblížit, i když ví, že má ve skutečnosti pod nohama pevnou zem. Krom toho zde pobíhá již zmíněný roztomile otravný robopes, kterému můžete házet klacíky na aport.

            Krom dalších tří lokací obsahují pohlednice i easter egg v podobě kanceláří valve. Stačí připojit kabel do červeného ventilu po levé straně a koulí se teleportovat do kanceláří. 

Prak

            Tato minihra připomíná hru Angry Birds. Obřím prakem se snažíte trefit do beden s omezeným počtem pokusů. Chce to určitý cvik a zručnost, nováčkům v této minihře není přáno.

 

 

Luk

            Můžete si ho otestovat jak v samotném labu, tak i v miniaplikaci. Po teleportování do ní se objevíte u modelu hradeb a po kliknutí na panáčka se na jednu z hradeb přenesete. V ruce držíte luk, máte nekonečnou zásobu šípů a vedle Vás hoří louč, kterou je možné šípy zapalovat. Vašim úkolem je sestřelovat panáčky, kteří se snaží dobít Váš hrad. K dispozici máte na mapě umístěny vybuchující barely a terče, po jejichž rozstřelení na panáčky vylijete žhavý olej. Po zabití každého panáčka z něj vylétnou balónky, jejichž rozstřelení přidá hitpointy bráně, kterou se snaží zničit.

Xortex 26xx

           

            V labu se nachází arkádový automat, ke kterému můžete přijít, zmáčknout tlačítko a ovládat joystickem raketku, která rozstřeluje jednotlivé titulky vývojářů. V momentě, kdy se koulí teleportuje do hry, ocitnete se v místnosti vajíčkového vzhledu připomínající vnitřek modulu. Uchopíte levitující raketku a kolem Vás se začnou objevovat drony, které po Vás střílí. Vašim úkolem je střelám uhýbat a drony likvidovat namířením na ně.

Tajný obchod

            Opět zážitková nepříliš interaktivní záležitost. Jste v jakémsi  panoptiku fantasy hokynáře, který Vás tam uvítá a vysvětlí, že si to tam můžete prohlédnout. Sem tam kolem Vás prolétne šíp, z kanálu vyskočí ještěrka, další malá zrůdička Vás pozoruje ze stolu dalekohledem. Víceméně jde spíš o ukázku grafiky, nic moc se zde dělat nedá.

Sluneční Soustava

 

            Opravdu zajímavá simulace sluneční soustavy. Jelikož jsou planety vytvořeny v přesných měřítkách, nečekejte, že si pořádně prohlédnete naší skvělou planetu. Je velká asi jako žvýkačka. Všechny planety lítají na svých oběžných dráhách. Každou z ních můžete uchopit a házet si s ní z ruky do ruky, popřípadě jí hozením s rotací roztočíte, zajímavé je vzít si vedle sebe třeba Saturn a Zemi a porovnat velikosti. Zajímavé je také to, že pokud se na planetu koukáte z druhé strany, než od Slunce, nevidíte nic, planeta je ve stínu. Musíte mít Slunce za zády, aby se Vám planeta ukázala v celé své kráse. Skvělé je taky texturování planet. Neptun je čistě modrá planeta. Stojí určitě za vyzkoušení.

Lidská kostra 

            Z mého pohledu nic extra. Stojí před Vámi kostlivec, jehož kostru můžete skenovat. Orgány chybí. Můžete se kouknout do lebky, ale nic než prázdno tam bohužel neuvidíte. S orgány by byla tato záležitost z mého pohledu mnohem zábavnější.

Oprava Robota

            O smyslu pro humor společnosti Valve netřeba pochybovat. Jeho důkazem je i tato „blbinka“ ve formě opravy robota. Celou dobu na Vás mluví počítač, který Vás navádí a přesvědčuje Vás, že na opravě robota nic není. Nejdřív Vás poprosí otevřít šuplíky. V jednom z nich je nakousaný plesnivý sendvič (ne, to byste nechtěli jíst…) a v dalším je pak malá kancelář plná lidiček, kteří, když Vás spatří, myslí si, že jste jejich bůh a začnou všichni panikařit.

            Poté otevřete dveře do čekárny, kde sedí dva porouchaní roboty. Jednoho z těchto nešťastníků máte za úkol opravit. Po opětovném ujištění, že na tom opravdu nic není robota roztáhnete do místnosti na jednotlivé komponenty. V tom na Vás počítač vychrlí veliké množství instrukcí, na jejichž splnění máte třicet sekund. Kdo mi pošle důkaz, že toho robota zvládl opravit, má u mně pivo.

            The Lab je celkem příjemným zážitkem, který je od Valve do vypiplaný do detailů. Stojí za to vyzkoušet už jen kvůli tomu, že se naučíte základní práci s pohybovými ovladači a pochopíte principy teleportace v prostoru, který využívá poměrně dost VR titulů.  Na první testování VR opravdu zabaví a nechybí v něm notná dávka humoru.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář