Nabízené VR zážitky

The Job Simulator

The Job Simulator

15.01.2017

Grafika Super
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Super

The Job Simulator

            Pokud jste workoholik, který prostě bez práce neudělá ani ránu, tak je tenhle titul šitý přímo na míru pro Vás. Nevýhodu má však jednu jedinou, za odvedenou práci nedostanete zaplaceno. Upřímně práci v této velmi vtipně pojaté hře by Vám asi normální zaměstnavatel nezaplatil a dostali byste okamžitě vyhazov.

            V této vtipně pojaté hře jsou Vašimi zaměstnavateli i zákazníky podivné počítače, které vypadají jako levitující CRT obrazovky. Vybírat si můžete ze čtyř druhů zaměstnání: automechanik, obsluha fast foodu, prodavač v obchodě nebo kancelářský úředník kdesi v open space officu. V následujících řádcích si jednotlivá povolání rozebereme.

            Práce automechanika je těžká dřina. Vašim úkolem je uspokojit příchozí zákazníky, kteří mají nejrůznější požadavky. Jeden chce vyměnit sjeté pneumatiky, jiný zase vytunit vzhled auta, přijedou i tací, kteří chtějí zvednout výkon a trochu poladit motor. Všude kolem sebe máte různá udělátka, kterými můžete kýženého výsledku docílit. Když se náhodou spletete a k výměně kol přihodíte ještě přebarvení vozu, tak Vám zákazník sice vytkne, že chtěl jenom vyměnit gumy, ale nová barva se mu líbí, je spokojený, zaplatí 3500 dolarů a s úsměvem na rtech Váš autoservis opouští. V této hře se totiž prakticky nejde zákazníkovi nezavděčit.

            Obsluha fast foodu je také epizodou samou o sobě. Vašim úkolem je, jak jinak, připravovat pokrmy pro počítače, kteří se staví na večeři. V každém ze zaměstnání je nutnost sledovat obrazovku, která Vám říká, co přesně máte udělat, často se Vám však stane, že se totálně ztratíte a netušíte, jak máte pokračovat dál. Z příjemného zážitku se tak rázem stává nervy drásající point & click adventura, kdy zkoušíte všechny věci na všechno. Například jeden klient si žádal pustit CD s romantickou hudbou a do sendviče zakomponovat prstýnek, chtěl požádat svou virtuální přítelkyni o ruku. Sendvič jsem zvládnul hladce, nebyl problém, ale že mám CD vložit do toustovače a pak bude hrát v kazeťáku úplně jiný song, nad tím jsem skutečně chvilku dumal. Co se týká humoru, přípravě pokrmů rozhodně nechybí. Například pizzu připravíte tak, že vezmete toastový chléb, polijete ho rajčetem, které rozmixujete v mixéru, navrch dáte plátek sýra. Celé to strčíte do mikrovlnky na tři vteřiny a po otevření máte trojúhelníček pizzy.

            Prodavač v obchodě je také poměrně zábavná profese. Krom klasického zboží zde máte přístroj na zvětšování věcí, když chce někdo dvojitou porci, jednoduše tento přístroj použijete.. Co se samotného výkonu povolání týká, je to jako v každém jiném americkém shopu. Naházíte požadované zboží do pytlíku, případně na zákazníka chrstnete hořčici, kečup, nebo po něm hodíte balík žvýkaček. Něco zabrblá, ale za nákup Vám zaplatí často i horentní sumy a spokojený odchází.

            Mou nejoblíbenější profesí se bezkonkurenčně stala kancelářská krysa. Jednoduše kvůli tomu, kolik možností v officu máte. Ze spousty prvků stojí za zmínku automat na kávu, starodávný počítač s klávesnicí a myší a kopírka, která je schopná kopírovat doopravdy cokoli, na co si vzpomenete (nicméně je zde upozornění, že nemáte kopírovat organický materiál). Jakmile do kopírky strčíte třeba hlavu, okopíruje Vám mozek. Pokud se ale snažíte okopírovat bankovku, vypadne Vám bankovka s rudým nápisem „Fake money“. Vývojáři zde opravdu mysleli na všechno. Když se budete nudit, můžete mrsknout po kolegovi ve vedlejší buňce hrnek s kávou nebo házet po kanclu vlaštovky. A když už opravdu nebudete mít do čeho píchnout, do PC vložíte CD s hledáním min pro krácení dlouhé chvíle. Ale bacha, ať Vás při tom nenačapá vedoucí, to by bylo zle.

            Celá hra je postavená na spoustě vtipných situacích a na objevování možností, které hra skýtá. Se všemi objekty, které kolem sebe vidíte, se dá nějakým způsobem interagovat. Například můžete zalévat kytičku vším možným, v tomto světě rostou kytky i po troše kávy. Je opravdu úžasné, jakou práci si vývojáři dali s tím, aby bylo možné dělat cokoli s čímkoli, co člověka napadne. Kolikrát se tak od daného scénáře úkolů odtrhnete, abyste si zkoušeli, co všechno je v tomto bláznivém světě možné dělat. Za tyto možnosti dávám jednoznačně palec nahoru.

            Grafika, ač je zpracována jednoduchým cartoon stylem, rozhodně neurazí. S čím si ale mohli vývojáři pohrát o něco více je navádění hráče k různým úkonům. Kolikrát se tak ve hře ztratíte a budete se snažit přijít na to, co máte dělat dál. Rozhodně se ale při tomto virtuálním zážitku nasmějete a zkusíte si spoustu možností, které tato hra nabízí.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář