Nabízené VR zážitky

The Assembly

The Assembly

15.01.2017

Grafika Super
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Super

The Assembly

              Hra potěší zejména milovníky sci-fi adventur. Její děj se odehrává ve výzkumném středisku tajné organizace zabývající se experimenty biologických a virových základů.

              V této hře se ocitnete v roli dvou postav. První z nich je doktorka Madeliene Stone – čerstvý rekrut přísně tajného výzkumného střediska Assembly. Doktorka Stoneová žije ve stínu své minulosti. Měla totiž vážně nemocnou matku, které lékaři nedávali čance na dlouhý život. Nelegálně se tedy rozhodla použít experimentální léčbu doufajíc v to, že své matce pomůže a plně jí uzdraví. Bohužel tento pokus o záchranu nedopadl podle jejich představ, díky této léčbě její matka umírá mnohem dřív, než doktoři předvídali. Následné vláčení po soudech a propírání v médiích těžce nesl její manžel, který jí v důsledku toho opouští. Na začátku hry vidíte svět očima této doktorky, která pod sedativy často ztrácí vědomí. Díky těmto flashbackům máte možnost ochutnat atmosféru tajné výzkumné laboratoře.

              Druhou hratelnou postavou je doktor Caleb Pearson, který pracoval na mutaci ptačí chřipky. Jeho projekt však mlčky převzala doktorka Chavez, která z něj vyvinula biologickou zbraň, proti které není obrany. V kůži Caleba se snažíte přijít na veškeré detaily, které jsou s tímto projektem spojené. Během vašeho pátrání zjišťujete, že Chavez plánuje tento virus testovat na ostrově Calico nedaleko mexického pobřeží. Rozhodnete se na tento nebezpečný experiment potají upozornit středisko CDC, aby tomuto šílenému plánu zabránilo. Je Vám, respektive Calebovi, ale jasné, že pokud se něco zvrtne, nedostane se z této situace nikdy živý.

              Tuto silně atmosferickou adventuru ovládáte pomocí gamepadu. V nastavení si můžete zvolit, jakým stylem se budete pohybovat. Buď může být pohyb plynulý a můžete jej plně ovládat pomocí levého joysticku. Je sice věrný a realistický, ale způsobuje nevolnost. Další možností je tedy nastavit trhané otáčení, otáčíte se tedy po zhruba 30ti stupních. Pokud vám oba dva způsoby nepřijdou vhod, je tu ještě možnost teleportace.

              V kůži dr. Stone řešíte různé puzzly a úkoly. Každý rekrut je totiž detailně testován. Můžete se tak těšit například na detektivní řešení vraždy – klasická detektivní zápletka. Na okamžik se zhasnou světla, jeden ze sedících u večeře je mrtev a vy musíte pomocí indicií rozlousknout, kdo je vrahem. Dr. Caleb zase prochází celý komplex, prozkoumává jednotlivé kanceláře, počítače, vzorky, snaží se přijít všemu na kloub. Tato část je spíše  adventurní.

              Hra působí velmi věrně a uvěřitelně. Malým nedostatkem je možnost nastavení antialiasingu a rozlišení, není tedy úplně vyhlazená jako některé další tituly, které si u nás můžete vyzkoušet. Jednoznačnou nevýhodou je taky rychlost průchodu celou hrou, který vám nezabere deset minut, ani hodinu, možná ani dvě. Pokud si tak chcete tuto adventuru užít na plné pecky (a že za to opravdu stojí), budete si muset v naší herně rezervovat Oculus rift aspoň na tři hodiny. Nejedná se příliš o zážitkovou věc, na hru by se měli zaměřit spíše milovníci příběhových adventur nebo ti, kteří tuhle skvělou hru hráli bez VR headsetu a chtějí tak spatřit výzkumné středisko The Assembly na vlastní oči.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář