Nabízené VR zážitky

Radial-G: Racing Evolved

Radial-G: Racing Evolved

15.01.2017

Grafika Super
Hratelnost Super
Zážitek Ujde

Radial-G: Racing Evolved

              Futuristické sci-fi závody vesmírných plavidel, které jsou inspirovány hrami jako Rollcage a Wipeout. Tato výzva je však pouze pro hráče se žaludkem z kamene.

              V daleké budoucnosti už neexistují běžné silnice a lidé mají nový styl zábavy. Ve vesmíru staví tratě se simulovanou gravitací pro závodníky speciálně upravených vesmírných vznášedel. Tratě i vznášedla jsou speciálně konstruovány tak, aby byly schopny si pohrávat s gravitací.

              Nejprve si zvolíte vyhovující vznášedlo. Nejen design ve výběru hraje roli. Každé plavidlo má odlišnou rychlost, sílu štítů a kvalitu řízení. Rozdíl ve kvalitě řízení jsem však nezaregistroval. Vyplatí se tak vybrat si vždy vznášedlo s nejvyšší rychlostí, což vám poskytne jednoznačnou výhodu před protivníky. Vznášedlo pak ovládáte klasicky gamepadem s tradičním umístěním plynu na pravém triggeru a turba na tlačítku A.

              Tratě mají futuristický vzhled a svoje charakteristické prostředí, které ovšem v celkovém konceptu hry působí stále stejně. Samotná dráha pak vypadá z většiny jako tubus, na kterém vaše vznášedlo létá. Díky jeho tvaru se po tomto tubusu můžete přetáčet o 360°, což je v některých případech nutností. Jindy se tubus na pár okamžiků změní v plochou dráhu, ze které ovšem můžete vylétnout.  V takovém případě je nutné být dvojnásobně opatrný. Aby závodění nebylo tak jednoduché, čekají na Vás i různé druhy nástrah. Těmi jsou nejčastěji červené bariéry. Buďto jsou stacionární, nebo složitější – pohyblivé. Stacionárními přirozeně není takový problém proletět, pokud si směr jízdy vhodně nastavíte. Zdolání pohyblivých vyžaduje notnou dávku zručnosti. Tyto bariéry mohou být i půlkruhové, k úspěšnému průjezdu takových musíte reagovat s určitým odstupem.

K prvnímu místu pak dopomohou zelené plošiny, které jsou po celé trati různě poházeny. Jejich průjezdem vaše vznášedlo náhle zrychlí, zrychlení připomíná klasické nitro. Pokud máte nabité štíty, můžete jejich sílu taktéž využít ke zrychlení. Toto nitro aktivujete pomocí tlačítka A na gamepadu. Průjezd fialovými paprsky obrátí gravitaci a způsobí tak, že jedete po stropě. Někdy to může být nutné, většinou je ale můžete ignorovat.

Hra je po grafické stránce poměrně zdařená, grafika se ale bohužel rychle okouká. Prostředí jednotlivých tratí se sice mění, díky celkovému „vesmírnému“ konceptu hry ale snadno zapadnou a rychle se okoukají. Po pár tratích tak už odlišnosti prostředí nebudete vnímat. Za to tratě jsou texturovány stále stejně.

Z herních režimů máte na výběr kariéru, jednotlivý závod nebo multiplayer. V kariéře na vás čeká více režimů  závodu. Vybírat si tak můžete například z klasických závodů, death race, ghost race nebo sprintu.  Víceméně se zase všechny hrají stejně. Jde o to protivníkům co nejrychleji ujet, aby Vás nikdo neohrožoval a vy jste se mohli s přehledem umístit na prvním místě. Po pár závodech, kdy si vychytáte projíždění skrz bariéry a nitro plošiny už Vám to nebude činit žádný problém.

Pokud si plánujete tuto hru na našem Oculus Riftu vyzkoušet, před návštěvou naší mikroherny si rozhodně dejte pár endiaronů. Hra díky své koncepci, kdy se rychle řítíte vpřed nebo se prakticky otáčíte kolem své osy a vše ovládáte gamepadem, může u slabších, někdy i otrlejších jedinců vyvolávat nepříjemné pocity v oblastech žaludku.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář