Nabízené VR zážitky

Lucky´s Tale

Lucky´s Tale

15.01.2017

Grafika Super
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Super

Lucky´s Tale

            Za devatero horami a devatero řekami v bytečku ve stromě žili byli ve vzájemné symbióze lišák Lucky a prasátko Piggy. Byli to nejlepší kamarádi. Jednoho dne si hráli se spoustou hraček, které v bytečku mají a když byli příliš unavení, lehli si spolu do postýlky a hlubokým spánkem oba usnuli.  V tom se k nim ale přikradla obrovská hladová chobotnice, která si prasátko za účelem vykrmení a požití odnesla pryč (co na tom, že prasátko žere zlaťáky). Když se Lucky vzbudil, byl Piggy ten tam. Naštěstí byl plný zlaťáků, které cestou trousil, a tak se ho Lucky po jejich stopě vydal hledat.

            Tak by se dal stručně shrnout příběh tohoto vydařeného VR Mario klonu. A když mluvím o klonu, je to vskutku kopie 1:1 v 3D světě. Opravdu stařičkou klasiku mi připomínala spousta věcí. Sbírání mincí je tou nejtypičtější. Stejně jako v Mariovi se tu dostanete do krátkých podzemních levelů s různými bonusy.

            S průchodem pohádkovým světem potkáte spoustu různých nepřátel s rozdílnými vlastnostmi. Někteří na Vás čistě jenom nabíhají (taková typická mario like monstra), jiné mají vystřelující ostny, další Vás chtějí sežrat. Ničíte je buď tím, že jim skočíte na hlavu nebo je můžete mlátit ocasem z otočky. Úroveň končí naskočením na lano létajícícho balónu s cílovou vlaječkou a odletem pryč (podobnost s Mariem opět čistě náhodná).

            Hra se ovládá pomocí gamepadu, pohyb je ovládán levým joystickem, o skákání se starají tlačítka A a B, o útok ocasem z otočky tlačítka X a Y (ty slouží krom tohoto účelu také k házení objektů). Pravý trigger slouží k útoku ze vzduchu.

            Celkové zpracování je celkem fajn. Klasická cartoon grafika svým vzhledem láká spíše menší děti, ale dokáže zabavit i starší či dospělé. VR hry mají prostě tu magickou moc, že pokud je dobře technicky zpracované prostředí a kamera, nadchne Vás cokoliv. A Oculus si evidentně na kvalitní zpracování her potrpí. Můžete se rozhlížet  po celém okolí o 360 stupňů, proti očekávání se nemusíte dívat vyloženě stále před sebe, což působí pěkně, uhlazeně a realisticky.

            Pokud bych si ve VR chtěl zahrát a hlavně doporučit někomu plošinovku, na lepší, než je Lucky´s tale jsem zatím nenarazil. Opravdu stojí za to tento titul vyzkoušet.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář