Nabízené VR zážitky

Defense Grid 2

Defense Grid 2

15.01.2017

Grafika Super
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Ujde

Defense Grid 2

              Věřte nebo ne, na pole virtuální reality si prorazil cestu i titul s ne zcela předpokládaným zaměřením. Defense Grid 2 je velmi zdařilou klasickou sci-fi tower defense hrou.

              Tower defense znají snad všichni, kteří jsou zvyklí jezdit MHD. Tyto hry, které přišly s příchodem prvních smartphonů, mnoho z nás zachránily před tou nejhorší a nejbolestivější smrtí nudou a postaraly se nám o desítky hodin zábavy.

Vývojáři s Hidden Path Entertainment se na počátku rozhodli financovat projekt kickstarterem. Projekt byl úspěšný a s příchodem plné verze hry na PC (verze bez VR) sklízela hra velice kladné recenze. Vývojáři se ale rozhodli, že žánr Tower defense posunou ještě o úroveň výš, dohodli se tedy s Facebookem / Oculusem na zafinancování verze pro virtuální realitu. Ti samozřejmě vzhledem k úspěšnosti titulu kývli a díky tomu si u nás můžete vyzkoušet tuto jedinečnou zábavnou Tower defense hru u nás v herně.

Pro ty z vás, kteří jezdí metrem, krátce uvedu, o čem celý princip tohoto žánru vlastně je. Ve vlnách Vám po mapě běhají různé typy protivníků. V případě této hry jsou jimi mimozemští vetřelci, kteří se Vám snaží rozkrást energii z jádra, aby jí využili ve svůj prospěch. Vy jim v tom, co by vyhlášený stratég, máte zabránit. Hra je rozfázována do jednotlivých úrovní, respektive map. Na začátku hry se vám zobrazí cesta, kudy vetřelci po mapě projdou nebo proběhnou. Vašim úkolem je jim v tom všemi dostupnými prostředky zabránit.

Dostupnými prostředky rozumějte útočné věže všech možných vlastností, které nakupujete za peníze, jež vám produkuje právě funkční jádro. Zpočátku jsou vlny slabší a stačí vám tři až čtyři ostřelovací věže, postupně jsou však útoky vln vetřelců intenzivnější a vy tak musíte stavět nové a ve třech fázích vylepšovat věže staré. Z různých typů věží nás nejvíce zaujaly Laserové věže, Tesly, které likvidují nepřátele elektřinou, či věže s nejdelším dosahem nazvané meteor, které hážou po nepřátelích ohnivé koule.

Hra je opravdu velice zábavná a vtahující. Jakmile jí jednou zapnete, budete mít veliký problém přestat a otestovat jiné tituly. Hratelnost této hry, která se poměrně jednoduše ovládá pomocí gamepadu, je na tak vysoké úrovni, že vás chytne a nepustí. Nutno podotknout, že hra se pomocí gamepadu ovládá mnohem lépe, než její obyčejná verze, k ovládání které vám slouží myš ks klávesnicí.

Upřímně se ale nejedná o titul, který byste si podobně nevychutnali bez virtuální reality. Chybí zde možnost zoomování obrazu a následného pohybu po mapě, místo zoomu tedy musíte přiblížit hlavu k centru dění. Další achillovou patou je grafika této hry, která sice není špatná, ale na Oculusu díky absenci detailnějších nastavení nevypadá příliš vábně. Abyste zabrali celé zorné pole mapy, díváte se na celý prostor z dálky a vzhledem k tomu, že ve hře chybí nastavení škálování rozlišení či nastavení antialiasingu, celá hra tak působí neostře a nevyhlazeně. Nepřátelé jdou jeden od druhého složitě rozpoznat, vlastně nemáte příliš příležitostí si je prohlédnout detailně. I přes tento nedostatek se jedná o zábavnou hru, kterou můžeme doporučit.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář