Nabízené VR zážitky

Crystal Rift

Crystal Rift

15.01.2017

Grafika Ujde
Hratelnost Super
Zážitek Ujde

Crystal Rift

              Čistokrevný dungeon ve stylu stařičkého dungeon mastera, který musel být vytvořen bandou nostalgických hráčů. Odkryje vám taje starých šachet, které v sobě skrývají děsivé tajemství.

              Tuto hru museli nepochybně programovat dnešní čtyřicátníci, jelikož si ihned po spuštění zavzpomínáte (vy, kteří jste zažili) éru hraní devadesátých let. Ve hře totiž procházíte téměř stejně vypadajícímí dungeony. Ty jsou tvořeny převážně jednou texturou, a to kamennou zdí. Pohyb není plynulý, pohybujete se ve čtvercích přesně tak, jako ve starém dobrém dungeon masteru. Aby se vám nedělalo při hře zle, ani pohyb do stran není plynulý, ale sekavý. Své protivníky můžete likvidovat jedině čelem nebo se o 45 stupňů otočit. Chybí zde volnost pohybu, na kterou jsme v dnešních hrách zvyklí.              Hra se ovládá klasickým gamepadem v sedě

              Chodby, které procházíte, stejně tak i celá grafika vyvolává dojem kombinace starého a nového stylu. Není snadné to popsat, ale i když jsou textury moderně zpracované (tedy žádné viditelné pixely), jsou tak jednoduché a design levelu repetativní, že působí dojmem začátku devadesátých let. Je vlastně fakt, že i stařičký Wolfenstein 3D měl víc druhů textur na zdech.

              Celá hra je o procházení jednotlivých pater hranatých dungeonů. Jak postupujete hrou, sestupujete níž a níž do hlubin kobek. Cestou sem tam zabíjíte nějaké protivníky a řešíte velice jednoduché puzzly, u kterých nemáte šanci se zaseknout. Nic vám tak nebrání v plynulém průchodu hrou, což je jednoznačně pozitivní prvek. Hra je svižná a netrpí zbytečnými záseky. Ve hře je taky spousta skrytých oblastí, které se otevírají buď roztřískáním rozpadlé zdi, nebo stiskem cihly, která je vysunutá ze zdi. Pokud tedy chcete být důslední, čeká Vás staré dobré klikání na všechny zdi, jelikož vysunutá cihla se dá snadno přehlédnout.

              Jednotlivé úseky dungeonů jsou označeny barvou klíčů, které vám pomohou k dalšímu průchodu. Dveře se otevírají buď pomocí klíčů nebo krystalů. K jejich získání je třeba sem tam vyřešit již zmíněnou poměrně snadnou hádanku.

              V pozdějších levelech Vás kromě kostlivců čekají i rozmanitější nepřátelé, jako například lávoví mužíčci vrhající firebally, golemové, zelené hroudy slizu (nádherně zpracované), žroucí lidi nebo zvláštní sci-fi entity, které vás honí v momentě, kdy se dostanete do jejich blízkosti. K likvidaci některých druhů nepřátel vám poslouží meč, který s průchodem získává nadpřirozené schopnosti, mezi kterými se dá přepínat (power, poison a fire).

              Hra trpí menšími bugy, nad kterými se dají přivřít oči a nejsou nijak drastické. Podařilo se mi projít zdí či zabít kostlivce nad podlahovou mříží, díky tomu jsem bohužel nemohl ve hře pokračovat. Celou dobu hraní na vás hraje jedna a ta samá hudba,která je sice celkem příjemná, ale jede stále ve smyčce, takže vám po půlhodince hraní slušně leze na nervy.  

              I přes jednoduchou grafiku, monotónní hudební doprovod a pravoúhlými levely se jedná o poměrně zábavnou záležitost. Otázkou ale zůstává, zda tohle chcete hrát v herně, kde na vás čeká plno jiných, graficky i herně zdařilejších her. Proto bychom doporučili tuto hru spíše pravidelným návštěvníkům nebo lidem, kteří mají rádi Dungeon hry.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář