Nabízené VR zážitky

Climbey

Climbey

05.12.2016

Grafika Super
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Maximální nářez!

Climbey opět ukazuje, jaký úžasný potenciál představují pohybové ovladače. Vývojáři v tomto jednoduchém simulátoru šplhání představují inovativní druh pohybu v prostoru.

              Na teleportaci zapomeňte, v tomto jednoduše Vypracovaném horolezeckém simulátoru se pohybujete chozením a menšími či většími skoky. Celým stylem pohybu Vás provede tutoriál. Je to vlastně úplně jednoduché. Když držíte gripy a máváte rukama jako při chůzi, pak chodíte. V momentě, kdy stisknete triggery a uděláte prudký pohyb, jako byste se hůlkami odráželi při lyžování, vyskočíte. Záleží na síle a úhlu máchnutí rukou, podle toho se určuje výška a úhel doskoku.

              Na ovládání si zvyknete během chvilky a první dvě mapy proběhnete celkem rychle. Další a další mapy v sobě však skýtají mnohem těžší překážky a vy tak budete cedit krev, než je pokoříte. Na ruce máte hodinky, to proto, aby Vám připomněli, jak neskutečně nemožní jste, když se crcáte s jednou mapou celých pětadvacet minut a ne a ne se dostat k vytouženému cíli. Nezoufejte. S každým neúspěchem jste zručnější a ovládání a vůbec zvyk na místní fyziku představuje menší problém.

              Mapy se skládají z lezeckých zdí, posuvných plošin a větších či menších plošinek, kde se můžete uchopit. Patnáct originálních map je sestavených důmyslně a jejich zdolání Vám tak od páté mapy dá pěkně zabrat. Pokud je zdoláte nebo si prostě budete chtít vyzkoušet svou kreativitu, k dispozici je Vám také editor vlastních úrovní.

              Na Vaší cestě za vytouženým vrcholem Vám jsou nápomocny tři checkpointy. Používejte je však s rozmyslem, obzvláště v rozlehlejších mapách Vám přijdou vhod v pozdějších fázích a předejdete tím tak frustraci, že musíte složitější úsek lézt od začátku.  

              Jednoduchou grafiku vynahrazuje hratelnost. Troufnu si říct, že ač hra nevypadá zdaleka tak nádherně jako její bratříček The Climb na platformě Oculus rift, hratelností ho daleko předčí. Zde se totiž pohybujete i po plošinách a skáčete, není to tedy pouze o výstupu na skálu. 

              A konečně se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu bodu hry. Tím je Multiplayer. Jelikož je hra poměrně hraná, na ostatní hráče nemusíte dlouho čekat. Prakticky okamžitě se k Vám do hry přidají, pokud nenajdete hru s volnými sloty. Tam pak začíná ta pravá zábava. Hráči si totiž mohou navzájem pomáhat. Pokud se tedy někam nemůžete dostat, spoluhráč vám podá ruku a na plošinu či úchyt Vás může vytáhnout. Komunikujete s nimi tradičně přes mikrofon v headsetu, vyplatí se tedy aspoň základní znalost angličtiny. Vtipné jsou momenty, kdy se někdo jen tak tak chytí nebo o kousek mine a spadne. Slyšíte jeho doprovodné nářky nebo rozdýchávání ošemetných situací.

              Mě osobně Climbey velmi překvapil a po vyzkoušení základních map mi multiplayer otevřel úplně nový pohled na hru. Využívá možnosti headsetu naplno a posouvá hranice pohybu ve virtuálním prostoru zase o úroveň dál. Jde tak o zásadní titul, který si v naší herně musíte určitě vyzkoušet.


Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář