Nabízené VR zážitky

Chronos

Chronos

15.01.2017

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Super

Chronos

              Ponořte se do hlubin pohádkového světa ve skvěle vypadajícím RPG pro Oculus Rift. Zaručeně potěší zejména fanoušky středověkých RPG a hraje se opravdu skvěle.

               Za dávných časů žily stovky tisíc, miliony lidí pospolu v obrovských hranatých budovách. Všechno se ale změnilo, když přišla na naši planetu monstra v čele se strašlivým drakem. Dnům po této zlomové události říkáme dny po konci světa. Lidé se rozdělili do malých skupinek a utekli do hor a skal. Zbylo nás už jen pár malých skupinek. Na záchranu před naším osudem je jenom minimální šance. Naštěstí máme ale tebe. Ty jsi náš vyvolený, ty můžeš vše zvrátit. Tak projdi portálem, utkej se s všemožnými monstry a zabij draka, který jim všem velí. Spas lidstvo.

              Zhruba o tom vypráví kouzelné intro překrásně zpracované RPG hry pro virtuální realitu Oculus Rift zvané Chronos. Svět, jak ho známe dnes, je v troskách, S největší pravděpodobností se tragédie stala roku 1968 a z lidstva zůstaly jen skupinky zoufalých přeživších. Jste bojovníkem, který se s pouhým dřevěným štítem a mečem se ztupeným ostřím vydává na největší dobrodružství svého života. Sednete do loďky a dopravíte se na ostrovní základnu, která v sobě ukrývá bájný kámen umožňující teleportaci do dračí země. Země plné nadpřirozena a zvláštních nepřátel.

              Hra potěší zejména hráče pamětníky svým zpracováním. Nejedná se o klasické 3rd person RPG. Vývojáři se zjevně nechali inspirovat stylem stařičkého Alone in the dark nebo prvních Resident Evilů. Jednotlivé lokace, které procházíte, mají pevně pozicované kamery, jimiž prostor pozorujete, a přepínají se v závislosti na průchodech lokacemi. Z těchto fixních pozic se samozřejmě můžete kolem sebe rozhlížet, jak se vám zlíbí. Překvapivě toto „staré“ pojetí pohledů funguje bezvadně.

              Chronos se ovládá kompletně xbox one gamepadem. Levým stickem ovládáte chůzi hrdiny, tlačítka na pravém palci jsou funkční a slouží k interakci, útokům či jejich odražení. Pravý a levý trigger slouží k obraně a zaměření konkrétního nepřítele. Pravým buttonem se pak, pokud máte k dispozici dračí srdce, léčíte.

              Zajímavě je proveden i mechanismus herních životů. Začínáte jako mladý člověk a každá vaše smrt znamená zestárnutí o jeden rok s tím, že se vždy objevíte u checkpointu, který představuje červený teleportační kámen. Pokud takto zestárnete o dekádu (než se naučíte bojovat s monstry, zaručeně zestárnete), můžete si zvolit jednu ze speciálních dovedností. Ve hře klasicky sbíráte zkušenosti zabíjením monster a zvyšujete vaší úroveň. Každé zvýšení úrovně znamená i vylepšení vámi zvolených atributů.

              Zajímavostí taky je, že po vašem zabití a následném objevení ožijí všechna monstra, ale činy, které jste vykonali ve hře (sběr předmětů, otevření dveří atp.) zůstanou beze změny. Po smrti si tedy můžete zkrátit cestu a nemusíte si znovu klestit cestu skrz monstra.

              Hra oplývá senzační grafikou a skvělým hudebním doprovodem. Pokud jste tedy fanoušky RPGček, tenhle počin pro Oculus Rift si musíte rozhodně vyzkoušet. Nebudete litovat.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář