Nabízené VR zážitky

Arizona Sunshine

Arizona Sunshine

18.01.2017

Grafika Maximální nářez!
Hratelnost Maximální nářez!
Zážitek Maximální nářez!

Dlouho očekávaná zombie akce je konečně na světě a naprosto splnila, dokonce předčila naše očekávání. Tohle postapokalyptické RPG pro virtuální realitu plné živých mrtvol v prostředí americké Arizony vás naprosto dostane.

Proberete se v jeskyni, a co okamžitě upoutá vaši pozornost, je kutálející se, ještě živá, useknutá hlava jedné zombie. Ukončíte jeho trápení výstřelem mezi oči a jdete se porozhlédnout před jeskyni. Jakmile vyjdete z jeskyně, nasadíte pás na munici a sesbíráte zásobníky, už se na vás vrhají první zájemci o dávku čerstvě vypáleného olova. Vaše arizonské zombie dobrodružství právě začíná.

Zprvu máte k dispozici jednu zbraň a omezené množství munice. To se ale mění tím více, čím více se dostáváte k civilizaci. Je potřeba pořádně prozkoumávat okolí. Každý objekt, se kterým můžete interagovat, má na sobě znázorněné bílé kolečko. A že je toho ve hře k prozkoumávání skutečně plno. Otevíráte opuštěná auta, šuplíky, sem tam si něco „vypůjčíte“ ze skleněných vitrín. Jednoduše co si nenajdete, to nemáte. Munice je v této hře opravdu dostatek a nejvíc ze hry vytěží právě takoví hráči, kteří mají nekonečné nutkání prozkoumat každý centimetr mapy.

Jak se hra odvíjí, dostáváte různé úkoly, které přímo souvisí s postupem hry. Téměř vždy je v tom ale háček a v momentě, kdy v dobrém úmyslu něco seberete, zmáčknete nebo nastartuje, začnou na vás nabíhat hordy nepřátelských, více či méně obratných zombie, které občas musíte vystřílet, občas se ale jedná o nekončící vlnu, musíte tak řešit střílení a questový úkol během střílení.

Střelba je kapitolou sama o sobě. Z našeho pohledu je zaměřování poněkud složitější, potrpí si totiž na absolutní přesnost. Zaměřovat musíte úplně stejně jako v reálu a ještě navíc mířit na hlavu, aby byl výstřel efektivní. Jsou jisté zbraně, se kterými se míří hůře, s jinými lépe. Například automatická pistole má hledí zvýrazněné bílými tečkami, což podstatně usnadňuje míření. Rána z brokovnice z bezprostřední blízkosti je však taky efektivní, zombie nemají nejmenší šanci něco takového ustát. Z dalších zbraní zmíním různé druhy obyčejných pistolí, revolverů a uzi. Zbraně u sebe můžete mít maximálně čtyři. Dvě máte v pouzdrech u nohou a pak v každé ruce jednu. Musíte tak moudře uvážit, jaké se vyplatí vzít sebou a jaké nechat na místě jiným přeživším.

Svět je opravdu obrovský a pokud často neumíráte, nebudou vás často štvát ani otravné loadingy, které v této hře trvají až minutu. Jednotlivé levely jsou poměrně rozlehlé a nepotřebují tak časté načítání. Horší je však úsek, kdy řešíte nějakou komplikovanější situaci, konkrétně máme na mysli zombie vlnu ke konci kola. Tam si možná párkrát zaloadujete.  Po světě se bohužel pohybujete pouze pomocí teleportu, tvůrci nedali lidem možnost přepínat mezi normálním pohybem a teleportem. Snad se to v budoucích updatech změní.

Celou dobu jsme rozebírali kampaň, v rychlosti tedy představíme druhý herní mód, tím je mód s názvem Horde mode. V něm neděláte nic jiného, než se bráníte přesile zombií v improvizovaném vojenském stanu. Po každé vlně se vám doplní munice a eventuálně granáty. Hraje se o nejvyšší dosažené skóre se zápisem do tabulky slávy. Nevím, jestli má smysl se snažit, nejhorší má totiž kolem tisíce zabitých za jednu hru.  Jak horde, tak i Campaign se dají hrát v multiplayerovém režimu buď s přáteli nebo s náhodnými lidmi na internetu.

Arizona Sunshine bude, doufejme, udávat směr novým herním trendům na poli virtuální reality. Jde o dynamickou akci plnou šokujících momentů, hlavolamů a překvapení. Má super grafiku oblíbených amerických pouští a hraje se díky rozšířeným možnostem, jako je lootování všeho možného, naprosto skvěle. Jednoznačně v současné době představuje nejlepší akční hru na HTC vive vůbec.

Vaše komentáře

Newsletter

Budeme vám cca 1x měsíčně posílat novinky a akce herny VirtualniRealita.cz. Neunikne vám žádný turnaj, sleva, výhodná akce pro kamarády, atd.

Kontaktujte nás

Lost Heaven s.r.o.

Virtualnirealita.cz

Bubenečská 270/3, 160 00, Praha 6

IČ: 07583842

E-mail

info@virtualnirealita.cz

Kontakt

Martin Mayer

telefon: 604 221 802  

e-mail: martin.mayer@virtualnirealita.cz

Rezervace

rezervujte se prostřednictvím online rezervace 

Domluva Eventů, Teambuildingů a akcí

Marek Ďuriš
e-mail: marek.duris@virtualnirealita.cz
telefon: +420 604 209 245

Spojme se pomoci formuláře

Kontaktní formulář